
*Wyprawa może dojść do skutku w przypadku minimalnej obsady miejsc tj. 10 osób. Cena skalkulowana została według kursu SEK/PLN z dnia 12.11.2024 r. oraz wg cen biletów lotniczych z dnia 12.11.2024 r. W przypadku znacznego wzrostu kursu SEK/PLN lub wzrostu cen biletów lotniczych cena wyprawy może również wzrosnąć.
Przebieg wyprawy
Dzień wylotu
Przelot na trasie Gdańsk-Skellefteå, przejazd do miejsca zakwaterowania nad jeziorem Djupträsket.
Pobyt w ośrodku
Łowimy ryby, a po ciężkiej pracy, odpoczywamy i się integrujemy
Wyjazd z ośrodka
Przejazd na lotnisko w Skellefteå, przelot do Gdańska.
Powrót
W zależności od godziny przylotu w Gdańsku będziemy 18 lub 19 lipca 2025 r.
Łowisko

Łowisko
Laponia to świat stosunkowo mało popularny wśród wędkarzy i w tym zapewne tkwi sekret bogactwa lapońskich wód. Tutejsze wody obfitują w szczupaka, sandacza, okonia, węgorza, białoryb oraz łososiowate, a także mietusa, na którego można zapolować zimą spod lodu.
Jednakże nie samą rybą żyje człowiek. W Laponii doświadczycie takich atrakcji, jak niekończący się dzień polarny, zorza polarna, osobliwości miejscowej flory i fauny (m.in. białe renifery, białe zające, łosie, cietrzewie, głuszce), wspaniałe wodospady w surowym klimacie lapońskiej tajgi.
Baza znajduję się nad jeziorem Djupträsket w rejonie Overkalix, w szwedzkiej części Laponii. Tak o tamtejszej wodzie wypowiada się menedżer bazy:
„W sezonie 2023 oraz 2024 złowiono tam setki dużych sandaczy i szczupaków w przedziale 100-120cm! To naprawdę imponujące, gdy 1 osoba w kilka godzin łowi 3 szt. zębatych 100-112cm. Byli też tacy, którzy złowili 50-60 szt. sandaczy w 1 dzień. Wprawdzie nie były to sztuki duże, któż jednak z wielbicieli mętnookich nie wyczekuje tych subtelnych pstryków w takich ilościach? Wielu wytrawnych sandaczowców wyznało, że dotychczas nie widzieli bardziej rybnej wody! Dla większości wędkarzy, wyprawy tam były najlepszymi w ich historii. Siłą rzeczy słowa te muszą coś znaczyć (…). Serdecznie zapraszam sandaczowców oraz łowców metrowych szczupaków, które często są tu przyłowem. Nie będziecie zawiedzeni! W łowisku jest też masa grubego okonia oraz jazia, lecz te gatunki zaskakiwały mnie ewidentnie w tym sezonie w porównaniu do poprzednich lat tj. często brały jak wściekłe, następnie przez kilka dni tylko kilka sztuk dziennie. I tak na zmianę. Może to po prostu kwestie pogody i ustania żerowania lub po prostu ich przemieszczanie się po zbiorniku. Do dziś trudno mi to wyjaśnić”.
Ktoś mógłby powiedzieć, że każda pliszka (w innej wersji sroka) swój ogon chwali.., lecz słowa Tomka potwierdzają koledzy, którzy już tam mieli okazję być i pobić swoje PB w sandaczu, szczupaku, czy okoniu!
Zakwaterowanie
Do dyspozycji wędkarzy są dwa tradycyjne, szwedzkie domy, o standardowym wyposażeniu, położone niedaleko przystani. Każdy dom posiada dostęp do Internetu.

Domy
Dom piętrowy, starszy, po częściowej renowacji, przeznaczony jest dla 6 osób. Składa się z 3 sypialni (łóżka pojedyncze oraz podwójne), łazienki z prysznicem i WC, z salonu oraz w pełni wyposażonej kuchni.
Drugi dom – parterowy – również przeznaczony dla 6 osób, składa się z 3 sypialni: po dwa łóżka pojedyncze w każdej; łazienki z prysznicem i WC, z w pełni wyposażonej kuchni ze zmywarką. Dom oddalony jest od przystani o kilkadziesiąt metrów.






Łodzie

ŁODZIE W OŚRODKU
W bazie dostępne są łodzie ponad 4-metrowe z silnikami spalinowymi o mocy 10 KM.
Łodzie wyposażone są w wiosła, kapoki oraz kotwice. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć echosondę.
W przeddzień wyjazdu łódź należy zdać gospodarzowi w takim stanie, w jakim została Państwu przekazana na początku pobytu.
Paliwo do łodzi należy nabyć u rezydenta.
Zwracana łódź powinna być czysta i w pełni zatankowana oraz wyposażona zgodnie ze stanem początkowym
Nasze biuro może pomóc w zakupie taniego, sprawdzonego ubezpieczenia, obejmującego łodzie z silnikami spalinowymi do 65 KM.



Mapa

Galeria













